Raspberry Bar

Single Unit - 1.2 oz
$1.99
1
Raspberry Bar
$1.99
1
Save money when you subscribe! Cancel or manage your subscription online and pay when your order ships. Learn More

The Raspberry snack bar is made with a combination of seeds and real raspberries, and is a favorite for it's vibrant taste and nutritious ingredients. These fruit and seed superfoods are packed with antioxidants and nutrients to provide you with head-to-toe benefits.

  • Seed forward: includes pumpkin, sunflower, and flax seeds
  • Low sugar and low calorie
  • Free from top allergens and school safe

The Raspberry snack bar is made with a combination of seeds and real raspberries, and is a favorite for it's vibrant taste and nutritious ingredients. These fruit and seed superfoods are packed with antioxidants and nutrients to provide you with head-to-toe benefits.

Perfect for camping, surfing, sitting at a desk all day, and breakdancing.

  • Seed forward: includes pumpkin, sunflower, and flax seeds
  • Low sugar and low calorie
  • Free from top allergens and school safe

Seeds (Pumpkin Seed, Sunflower Seed, Brown Flax Seed), Chick Pea, Brown Rice Syrup, Cane Sugar*, Crisp Rice (Rice Flour, Sugar, Salt), Apple, Soluble Tapioca Fiber, Raspberry, Quinoa Puffs*, Sunflower Oil, Agar, Natural Flavor, Pectin. *Organic

Blake's Seed Based makes snacks that are healthy, tasty, and allergy friendly. The Company's motto is Seed Your Passion, and they want you to pursue your passions without restriction or snack limitation.

The founder, Blake, grew up as an athlete with a serious nut allergy, and he found the lack of snack options frustrating. So, he started making bars in his kitchen and people loved the seed based bars.

Gelvio Favorites

Honey Stinger
Single Unit - 1.8 oz
$2.45
0
Nuun
Single Unit - 1.9 oz
$6.99
0
Spring Energy
Single Unit - 1.6 oz
$3.49
0
Kate's Real Food
Single Unit - 2.2 oz
$2.99
0
Maurten
Single Unit - 1.4 oz
$2.49
0
Think Jerky
Single Unit - 1.0 oz
$2.99
0
Shar
Single Unit - 1.5 oz
$3.95
0
Emmy's Organics
Single Unit - 1.5 oz
$2.29
0
Honey Stinger
Single Unit - 1.0 oz
$1.49
0
Gnarly Nutrition
Single Unit - 0.4 oz
$1.99
0
Maurten
Single Unit - 1.4 oz
$3.90
0
Chomps
Single Unit - 1.2 oz
$1.99
0

Reviews