This is the most universal snack category, and in order to avoid bar-fatigue we’ve assembled a diverse selection of bars, bites, and waffles.
Mammoth Bar
Single Unit - 1.8 oz
$2.99
0
Mammoth Bar
Single Unit - 1.8 oz
$2.99
0
Kate's Real Food
Single Unit - 2.2 oz
$2.99
0
Sun & Swell Foods
Single Unit - 1.6 oz
$2.99
0
Coffee is universal. But for exceptional on-the-go coffee, look no further than our collection of instant and pour over. Similarily, tea has been around for ages, but we aren’t interested in afternoon tea or the formalities. We’re focused on high-quality tea that delivers tangible health benefits and bold flavor.
Art of Tea
Single Unit - 0.1 oz
$1.25
0
Equator Coffees
Single Unit - 0.1 oz
$2.99
0
Verve Coffee
Single Unit - 0.2 oz
$2.70
0
Alpine Start
Single Unit - 0.1 oz
$1.25
0
These aren’t your Grandma’s cookies from bygone years, but that’s for the better. Our lineup of cookies are both irresistible and healthy.
Emmy's Organics
Single Unit - 1.5 oz
$2.29
0
Emmy's Organics
Single Unit - 1.5 oz
$2.29
0
Maxine's Heavenly
Single Unit - 1.8 oz
$2.99
0
Emmy's Organics
Single Unit - 1.5 oz
$2.29
0
Are you a fan of savory snacks? If so, we have a hotbed of salty, crunchy, and fluffy just for you!
Nemi
Single Unit - 1.7 oz
$3.75
0
Moon Cheese
Single Unit - 1.0 oz
$2.79
0
Brami
Single Unit - 2.3 oz
$2.99
0
Good Crisp
Single Unit - 1.6 oz
$1.99
0
Looking for an energy boost during your activity? Energy chews and gels give you multiple sources of fast-absorbing carbohydrates along with electrolytes and sugar to keep you energized.
Maurten
Single Unit - 1.4 oz
$3.90
0
Honey Stinger
Single Unit - 1.8 oz
$2.69
0
Clif Bar
Single Unit - 2.1 oz
$1.95
0
Maurten
Single Unit - 1.4 oz
$4.50
0
Fruit and honey are two of the most basic foods, but when you’re not eating them fresh it’s critical to have the good stuff.
YumEarth
Single Unit - 0.7 oz
$0.99
0
That's It
Single Unit - 1.2 oz
$1.99
0
That's It
Single Unit - 1.2 oz
$1.99
0
That's It
Single Unit - 1.2 oz
$1.99
0
We want to help you hydrate effectively so that you can perform at your best every day. No matter the occasion, our electrolyte and electrolyte + carbohydrate options have you covered.
Gnarly Nutrition
Single Unit - 0.4 oz
$1.99
0
Maurten
Single Unit - 1.4 oz
$2.49
0
Nuun Hydration
Single Unit - 0.4 oz
$1.99
0
Nuun Hydration
Single Unit - 1.9 oz
$7.49
0
The balanced texture, distinct flavor, and protein-rich qualities of our meat snacks are undeniable. You can choose from meat snacks that come in the form of jerky, sticks, or bites.
Brooklyn Biltong
Single Unit - 2.0 oz
$6.99
0
Prevail
Single Unit - 2.3 oz
$6.99
0
Prevail
Single Unit - 2.3 oz
$6.99
0
Brooklyn Biltong
Single Unit - 2.0 oz
$6.99
0
Nut butter is one of the best sources of fuel with its slow burning whole-food ingredients. Our collection of jam is small but mighty, as we feature products that exclude preservatives and include fresh ripe fruit!
Split Nutrition
Single Unit - 1.3 oz
$2.49
0
Trail Butter
Single Unit - 1.2 oz
$1.99
0
Trail Butter
Single Unit - 1.2 oz
$1.99
0
Trail Butter
Single Unit - 1.2 oz
$1.99
0
It’s back to the basics with this snack category because sometimes you don’t need to reinvent the wheel. Although, we have moved on from raisin heavy trail mix!
Shar
Single Unit - 1.5 oz
$3.95
0
Sun & Swell Foods
Single Unit - 1.6 oz
$3.25
0
Karma Nuts
Single Unit - 1.5 oz
$2.79
0
Karma Nuts
Single Unit - 1.5 oz
$2.79
0
Protein powder is not just for the bodybuilders at Muscle Beach! It’s a supplement for everyone that can be extracted from either animal or plant-based sources.
Nuzest
Single Unit - 0.9 oz
$3.49
0
Tailwind Nutrition
Single Unit - 1.9 oz
$2.99
0
Tailwind Nutrition
Single Unit - 1.9 oz
$2.99
0
Nuzest
Single Unit - 0.9 oz
$3.49
0
We strongly believe in whole food nutrition, but some supplements are worthwhile as we pursue good health and PR’s!
Gnarly Nutrition
Single Unit - 0.4 oz
$1.99
0
Gnarly Nutrition
Single Unit - 0.5 oz
$1.99
0
Gnarly Nutrition
Single Unit - 0.4 oz
$1.99
0
Puori
Single Unit - 0.4 oz
$2.99
0
Waffles are a great source of energy anytime! They are made with a layer of syrup between two thin wafers and you get both immediate and long-lasting energy.
Honey Stinger
Single Unit - 1.0 oz
$1.59
0
Honey Stinger
Single Unit - 1.0 oz
$1.59
0
Honey Stinger
Single Unit - 1.0 oz
$1.59
0
GU Energy
Single Unit - 1.1 oz
$1.49
0
About Snacks

This curated lineup of snacks is nutritious and great tasting. All of the snacks are shelf-stable and pocket-ready for your adventures. And to save you time, we only offer products that are at the forefront of health & wellness and meet our high standards. Our collection of snacks includes a wide range of categories so that you have variation and discovery, because snacking should be fun!